bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, estetisyen ve cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilen cilt temizleme, besleme ve gençleştirme işlemlerinin tümüdür.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı cildi üst katmandan başlayarak birikmiş kirden arındırır, derinlemesine nemlendirir, sebum dengesini yeniden kurması için cilde yardımcı olur.

Dermatolojik kozmetikler kullanılarak yapılır. Cilt tipine, kişinin yaşına, cildin problem ve gereksinimlerine göre uygulama ve ürünler değişiklik gösterebilir. Her yaştan kadın ve erkeğin, cilt sağlığını korumak için alışkanlık edinmesi gereken, hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yaşlanma karşıtı koruma sağlayan, güzellik sırlarının liste başında yer alan cilt bakım sistemidir. Medikal cilt bakımı, cildin yaşlanmasını yavaşlatan, temizleyen ve elastikiyetini geri kazandıran cilt uygulamalarının tamamı olarak görülebilir.

Anti Aging ile Yaşlanmaya Son !

Anti-aging koruma sağlar.

Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı ve lenf drenaj sistemi aktif olduğu için, cilt kendi kendini yenilemeyi sürdürür. Deri altı dokularda oksijen oranı yeterli olduğundan, cilt canlılığı koruyabilir. Medikal cilt bakımın saymakla bitmez faydalarından bazıları şunlardır:

  • Anti-aging koruma sağlar.
  • Gözenek temizliği ile cildin nefes almasına yardımcı olur.
  • Kan dolaşımı ve lenf sistemini aktif hale getirir.
  • Sebum dengesini korumaya yardımcı olur.
  • Cilt lekelerine karşı koruma saglar.
  • Elastikiyet kaybını önler.

Cilt tipine uygun ürünler, uzmanlar tarafından uygulandığı için medikal cilt bakımı cildinizi tahrişten korur, yanlış kozmetik kullanımından kaynaklanan akne, leke gibi problemlerin yaşanmasının önüne geçer ve siz de cildinizi daha iyi tanımış olursunuz.

Cilt Kırışıklıklarınıza Son !

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?
Cildi yaşlanma karşıtı korumaya alabilmek için medikal cilt bakımına her zaman ihtiyacımız var. Çünkü, en etkili serumları ya da cilt yenileme sistemlerini kullanmadan önce, cildin tüm katmanlarında, derinlemesine ve tahrişsiz bir şekilde temizlenmiş olması gerekir. Medikal cilt bakımı sayesinde:

Cildi derinlemesine temizler, gözenekleri açar.
Ölü deriyi nazikçe soyar, cildin yenilenmesini sağlar.
Cildin iletkenliği arttırdığı için kullanılan serum ve vitaminler daha etkili olur.
Kolajen üretiminin desteklenmesine katkı sağlar.
Cildin elastikiyet kaybına neden olan dolaşım sorunlarının önemli ölçüde önüne geçer.

Cilt Bakımı Aşamaları Nedir?

Genel bir prosedürü olsa da medikal cilt bakımı kişiye özel bir uygulamadır çünkü her cilt tipinin gereksinimleri ve sorunları farklıdır. Ergenlik çağında akne problemi olan bir cilt ile yoğun çalışma temposunda, her gün makyaj yapılan, ileri yaşta bir cilt, aynı bakımdan fayda görmeyebilir.

Hemen hemen birçok cilt bakımı ile kombine edilerek kullanılması mümkündür. Aşağıda verdiğimiz örnekler, düzenli olarak yapıldığında yaşlanma karşıtı koruma sağlayacak ve cildin gereksinimleri maksimum seviye sağlayacak kombinasyonlardır.

2023 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın.