bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Eklem İçi Enjeksiyon Nedir

Eklem içi enjeksiyon , doğrudan eklem kapsülüne yapılan işlemin adıdır.

Uzman doktorlar tarafından uygulanan enjeksiyon prosedürü, birkaç dakika içerisinde tamamlanan gayet pratik bir işlemdir. Herhangi bir hazırlık gerektirmeyen diz içi eklem enjeksiyonu sayesinde diz bölgesindeki sıvı eksikliği giderilebilir ve yaşanan ağrı sorunu ortadan kaldırılabilir.

Dizde Sıvı Kaybı Tedavisidir

Eklem içi enjeksiyon ile diz ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Dizde sıvı kaybı, diz ekleminde ciddi ağrılara neden olabilen sorunlardan biridir. Azalan sıvının yerine gelmemesi durumunda kayganlığını yitiren kemiklerde, hareket esnasında sürtünme  kaybı yaşanmaktadır. Dizde sıvı kaybını tedavi sayesinde, yaşanan ağrılardan ameliyatsız kurtulmak mümkün oluyor Eklem içi enjeksiyon çeşitleri seçilerek, doktorlarımız tarafından eklem enjeksiyonu sağlanmaktadır. Hangi işlemin kaç seans aralıklarla yapılacağı konusunda bizi arayabilirsiniz.

Enjeksiyon Sıvısı Nedir?

Son yıllarda artrozlu( kireçlenmiş) eklemlere yapılan bir başka enjeksiyon yöntemi daha geliştirilmiştir. Bilindiği gibi artroz yani eklem kireçlenmesi, kemiklerin arasındaki kıkırdağın aşınması sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Aşınma sonucu kıkırdak yüzeyi bozulmakta ve kıkırdağı besleyen eklem sıvısının miktarı azalmaktadır.

İlaçları,enjeksiyon yoluyla eklem içine vermek ve kıkırdaktaki hasarı kısmen onarmak mümkündür. Genellikle horoz ibiğinden yapılan veya sentetik yoldan elde edilen bu ilaçlar, birer haftalık aralıklarla üç kez art arda yapılır ve  6 ayda bir tekrar edilebilir. Bu ilaçlar yılda bir uygulama şeklinde olanları da mevcuttur.

Eklem İçi Enjeksiyon

Kurumumuzda Yapılmaktadır.

2023 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın. 

Uzm. Dr. Ahmet İlker KAFKASLI

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon UzmanıUzm. Dr. Ahmet İlker KAFKASLI