bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

HALLUKS VALGUS NEDİR?

Aşağıdaki Yazımızda Açıkladık !

Ayak başparmağının diğer parmaklara doğru yönelmesi ve başparmak kökünde ağrılı bir şişlik ve çıkıntının oluşmasıdır.

HALLUKS VALGUS KİMLERDE GÖRÜLÜR?

En çok orta ve ileri yaşlarda, daha çok da dar, yüksek, sivri burunlu ayakkabı giyen bayanlarda görülür. Bunun dışında düz tabanlarda, taraklı ayaklarda, eski  ayak travması geçirenlerde de olabilir.  Ayak yapısı ile ilgili olarak aile büyüklerinde varsa devam eden kuşaklarda da görülebilir.

HALLUKS VALGUS BELİRTİLERİ NEDİR?

Başparmak kökündeki çıkıntı, şişlik, morluk ve ağrı. Uzun süre ayakta kalınca ağrının artması ve rahat ayakkabı giyememek asıl belirtilerdir. Daha da ilerleyince başparmak, ikinci ve üçüncü parmağın altına girer veya bu parmakların üstüne çıkar.

Altın İğne Radyofrekans kontrollü ve hedefe yönelik bir şekilde cildin derin katmanlarını ısıtır ve kolajen dokusunu canlandırır. Bu tedavi, daha genç, daha parlak ve doğal bir görünüm için cildin rengini ve dokusunu iyileştirir. Baby Face bir görünüme sahip olmak için altın iğne tedavisini tercih edebilirsiniz.

HALLUKS VALGUSUN TEDAVİSİ NASILDIR?

Öncelikle hastanın ayakkabı seçimini, burnu geniş, yumuşak ve alçak ayakkabılar şeklinde yapması esastır. Bunun dışında parmak arası makaralar, gece atelleri gibi deformitenin ilerlemesini yavaşlatıcı yardımcı aletler de kullanılabilir ama bunlarla sonuç almak oldukça zordur. İlerlemiş vakalarda ağrının giderilmesi, ayak estetiğinin düzeltilmesi, ayağın normal mekaniğinin sağlanması için cerrahi müdahale en akılcı yoldur. Yapılacak cerrahi müdahale, hastanın yaşı, işi ve ayaktaki deformitenin durumuna göre belirlenir.

Cildinizi sıkılaştırır , gençleştirir ve  yeniden şekillendirir. Herşeyden daha önemlisi ise Altın İğne tedavisi geçici değil kalıcı bir yöntemdir. Kolajen dokunuzdaki iğneler kesinlikle pullanmaya, soyulmaya yol açmaz, cerrahi bir girişim içermez. Her Türlü ciltte ve ten renginde sonuç alınabilmekte ve kullanılabilmektedir.

2023 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın.