bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Demir oksitli bir kalem kullanılarak yapılan bir döğme veya mikropigmentasyondur. Döğme gözkalemi veya dudağı taklit eder. Daha kalın ve koyu gözüken göz kalemei etkisi yaratır. Skarları kamufle eder, düzensiz bir saç çizgis ortaya çıkarabilir. Kalıcı makyaj katarakr, artrit, MDS Parkinson hastalıklı kişilerde değişen yüz çizgilerini düzenlemede yardımcı olur. Alışılmış makyaj malzemelerine alerjisi olanlar için bir olanak sağlar. Bazı cerrahiler sonrası ortaya çıkan pigmentasyon sorunları bu şekilde düzeltilebilir.

Kalıcı makyaj gerçekten kalıcı mıdır?

Kalıcı makyaj kolaylıkla çıkmaz.  Döğme pigmentini çıkarmak rengine bağlı olarak çok zordur. Mürekkebi çıkarmak için Uuzun ağrılı pahalı işlemler gerektirir.  Bazen  mürekkep tam çıkmayabilir.

Diğer yanda bu makyaj tam olarak hiç yıkanamadığından  deri hücreleri devamlı yenilendiğinden bir süre sonra solarlar.

Kalıcı makyaj için iyi bir sterilizasyon ve yüksek kaliteli mürekkep kullanılır.

Herhangibir işlem yapılmadan önce deri tipini bilmek önemlidir.

İğneler söz konusu olduğunda her zaman infeksiyon riski vardır. İğneler uygun şekilde steril edlmemişse enfeksiyon riski daha çok artar. Vücur yabanci mürekkep parçacıklarına tepki verebilir veya enfeksiyonlu doku alanları oluşabilir. Dövme işlemi keloidde bırakabilir. İnsanlar ayrıca belirli bir renk veya döğme mürekkebine alerjik olabilirler.

Kalıcı Eyeliner-Kalıcı Dipliner

Kalıcı makyaj beğendiğiniz makyaj çizgilerinin yarı kalıcı şekilde yeniden yaratmanıza yardımcı kozmetik dövmelerdir. Kaşlara yönelik giderek artan kaş dövme tekniği oldukça popülerdir.

Bu işleme mikrobladding denir. Microblading  renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermekdir. Kaşlar sadece başlangıçtır. Kırmızı dudaklar, keskin çizgili gözler ve hatta sahte çiller yapılabilir.

Kozmetik mürekkep daha yaygın hale geldikçe kalıcı makyaj çok daha fazla popüler olmağa devam edecektir. Sorunsuz bir günlük makyaj görünümü isteyenler içinde harika bir seçenek olacaktır.

Microblading de daha dolgun doğal görünümlü kaşları yeniden oluşturmak için ince bir iğne iledoğal kaş kıllarının vuruşlarını taklit ederek kullanılan pigment doğrudan deri altına verilir. Kullanılan iğneler (microblade) çok incedir. Her bir kıl yapmak için mürekkep ile çalışılır. Bu yöntem ile doğal görünüm elde etmek mümkündür. Kaş yumuşatma, mikrogölgeleme gibi işlemlerde mümkündür.

Mikroblading

Mikrobladding seyrek olan kaşları doldurmak için uygun bir yöntemdir.
Bu işlemlerden önce mutlaka cildin dövme için uygun olup olmadığına dermatolog karar vermelidir. Çok yağlı ciltte yada büyük gözenekler olduğunda istenilen başarı mümkün olmayabilir. Yağlı ciltte doğal bir görünüm elde etmek zordur.

Herhangibir dövme gibi microblading de zamanla kaybolur ve kalıcı kaşları daha çok yarı kalıcı kaşlara benzer hale getirir. Kaşlar kişinin cilt tipine ve yaşam tarzina bağlı olarak 1-3 yıl arasında kalıcı olabilir. Çok fazla cilt soyucu faktör kullanılırsa veya kaşlar güneşten korunmazsa daha çabuk solarlar. 12-18 ayda bir rötuş yapılması uygundur.

Microblading potansiyel riskleri nelerdir ?

Enfeksiyon yapılan her döğmede önemli bir risktir. Özellikle kan yolu ile bulaşan enfeksiyon riski yüksektir. Bu nedenle ya tek kullanımlık aletler  tercih edilmeli veya aletler çok iyi sterilize edilmelidir. Enfeksiyon riski cilt bariyerinin bozulduğu durumlarda  ortaya çıkacaktır. Bu riskten kaçınmanın en önemli yolu işlemin güvenilir ortamda ve deneyimli ellerde uygulanmasıdır. Enfeksiyon riskinin bir diğer nedenide kişinin uygun bakımı yapmamasıdır. O bölgeyi 10 gün boyunca kuru tutmak ve güneşten uzak durmak gerekir. Cildin iyileşmesinin takibi ve sonuçlarırı değerlendirmek için 6 hafta sonrası uygundur.

Kalıcı Dudak

Basit olarak dudaklara iğne ile boya uygulanmasıdır. Dudak dövmeleri dudağın tamamı boyunca basit şeffaf bir renk yıkamadır diye tariflenebilir. Bu oldukça doğal yarı kalıcı döcme tutarlı bir renk oluşturur ve dolgu olmadan da dudaklar daha dolgun ve parlak görünür. Diğer kalıcı makyaj dövmelerine göre f-daha yoğun bir süreçtir.

Dudaklar diğer cilt bölgelerine göre çok daha hassas olduğundan daha fazla ağrı ve şişlik olacaktır. Şişlik hali 10 gün kadar sürebilir. İstenilen sonuca ulaşmak için birden fazla rötuş gerekir. Dudak rengi yaklaşık 1 yıl sürer. Bu tedaviye  6 hafta ara ile iki seansta bitirilirse sonuçlar daha uzun süreli kalıcı olabilir (3-5 yıl)

Kalıcı göz kalemi

Estetik amaçlı yapılabilecek çeşitli göz kalemi dövmeleri vardır. Gözlerin öne çıkmasına yardımcı olacak kirpik çizgisi içinde koyu renkli bir çizgi olan kirpik çizgizi geliştirme yapılabilir. Bu kirpik dolgusu  dolgun kirpiklere sahipmiş gibi bir görüntü sağlar. Kirpik çizgisinin üzerine uygulanabilen yarı kalıcı göz kalemide var. Bu kişiye daha yumuşak havalı bir görünüm kazandırabilir.

2023 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın.