bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Mezoterapi Nedir ?

Cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak ayrıca fazla yağı gidermek için vitamin, enzim, hormon ve bitki özleri enjeksiyonlarının kullanıldığı bir yöntemdir.

İlk kez 1952 de uygulanmıştır. Vitamin, enzim , antioksidan ve bitki ekstratları kullanılarak yapılan mikroenjeksiyon yöntemidir. Fransız yüz yenilenme tekniği ilk uygulamalardan biridir.  Bu amaç dışında  ağrıyı azaltmak için başlanılan bir tedavidir.

Mezoterapi günümüzde: Mide, kalça, kol, bacak ve yüz gibi bölgelerdeki yağı azaltmak için, Seluliti azaltmak, Kırışıklık ve çizgileri ortadan kaldırmak, Gevşeyen cildi sıkılaştırmak, Ağrıyı azaltmada, erkek ve kadında alopesi (saç ve vücuttaki kılların  dökülmesi) gibi kıl kaybına neden olan durumları düzeltmek için kullanılır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır ?

Çok ince bir iğne kullanılarak cildin orta tabakasına (mezoderm) bir seri enjeksiyon yapılır. Mezoterapinin deri harabiyetine neden olan kötü dolaşım ve inflamasyon gibi durumları düzelterek etkili olduğu kabul edilir. Mezoterapide kullanılan enjeksiyon için Standard bir formül yoktur. Çok farklı solusyonlar kullanılabilir. Bu doktorun seçimine bağlıdır.

Mezoterapi her bir seansında cildinize bölgesel bir uyuşturucu ilaç uygulanabilir. Bunu kullanmak her zaman şart değildir. Kullanılan iğne peş peşe enjeksiyon yapabilmek için tabanca benzeri bir cihaza takılabilir.  Enjeksiyonlar farklı derinliklerde yapılabilir. Uygulanan tedaviye göre 1-4 mm derinlik kullanılabilir. Her bir enjeksiyonda solüsyonun çok küçük bir parçası deriye enjekte edilir.

Mezoterapi Kaç Seans Sürer ?

İstenilen etkiyi elde etmek için mezoterapi seansları birkaç kez yapılmalıdır. Bu duruma göre 3-15 arasında değişebilir. Enjeksiyonlar 7-10 gün aralıklarla yapılabilir. Deri düzelmeğe başladığında tedavi 2 haftada bir veya ayda bire geçilebilir.

Mezoterapi mi liposakşın mı (yağların bölgesel çıkarılması)

  • Mezoterapi oldukça ağrısız bir işlemken liposakşın cerrahi sırasında ve sonrasında ciddi ağrılara neden olabilir. Bu ağrılar ciltteki yaranın düzelmesine dek devam edebilir.
  • Mezoterapi uygulandığı yerklerde ciltte iz bırakmazken liposakşında uygulama yerinde orta yada ağır derecede bir skar dokusu kalır. Mezoterapi yerlerinde geçici kızarıklık şişlik olabilir.
  • Mezaterapide uyuşturma (sedasyon) gerekmez hasta işlemden birkaç dakika sonra kalkar işlerine devam eder.

Yağ azaltılması /kilo kaybı: 2-4 haftalık aralarla en az 2-4 seans gereklidir. Problemli olan bölgeye bağlı olarak işlem sayısı artırılabilir. Kilo kaybında belirgin bir azalma yapmadığı için genellikle bölgesel yağlanması olan kişilere önerilir.

Mezoterapi İle Cilt Yenileme

Yüz yenilenmesi: 2-3 haftalık aralarla 4 seans gerekir. Yüz görünümünde belirgin düzelme yaptığından en populer mezoterapilerden biridir.

Mezoterapi donuk, yorgun görünen cildi ve yüzeyel kırışıklıkları anında iyileştirebilir, yavaşlayan kan dolaşımını hızlandırarak iyileştirmeye yardımcı olur, vücudun yaşlanması sonucu ortaya çıkan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Bu tedavi ile hiperpigmentasyonu gidermek akneleri tedavi etmekte mümkündür. Sonuçta ışıltılı bir yüz görünümü kazanılmış olur.

Mezoterapi vitamin kokteylleri derideki fibroblast denilen destek dokunun ana hücrelerini uyarabilir, buna bağlı olarak deride daha fazla kolajen yapılarak yaşlanma çizgilerinin üstesinden gelinebilir.  Tipik mezoterapi kokteyli 50 üzerinde aktif ürün kapsar. Cildi beslemek, tamir etmek ve yenileştirmek için.

2023 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın.