bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Endoskopik Obezite Tedavisi Nedir?

Endoskopik Obezite Tedavisi, kilo vermeye engel olan iştah ve açlığı azaltarak etki eden endoskopik bir işlemdir.

Endoskopik Obezite Tedavisi Nedir?
Endoskopik Obezite Tedavisi, Endoskopik Obezite Tedavisile ilgili yapılan bilimsel çalışmaların analiz edilerek, hataların ayıklanarak hangi noktalara, hangi derinliğe, hangi Endoskopik Obezite Tedavisinden, nasıl sulandırılarak, hangi iğne ile yapılacağını standardize etmemiz sonucu ortaya çıkardığımız sistemdir. Böylece hastalarında kurallara uymasıyla % 95’ in üzerinde etkili olan bir sistem ortaya çıkmıştır. Bu sistemimizin adı Endoskopik Obezite Tedavisi’dir.

Nasıl Yapılır?

Endoskopik Obezite Tedavisi anestezi ekibi tarafından oluşturulan derin uyku (solunum durdurulmadan) altında yapılan bir işlemdir. Uyuma, işlemin yapılması ve uyanma toplamda 15-20 dakika sürmektedir. İşlemi hatırlamaz, yapılıp yapılmadığını anlamazsınız.

Endoskopik Obezite Tedavisi Ağrılı Bir İşlem mi?
Endoskopik Obezite Tedavisi işlemi sonrası % 95 ihtimalle hiçbir şey hissetmezsiniz. Nadiren (% 5 ihtimalle) karın ağrısı, bulantı, kusma, halsizlik, yorgunluk ve baş ağrısı gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetler oldukça nadirdir, olsa da birkaç gün içinde geçecektir.

Endoskopik Obezite Tedavisi Kimlere Yapılır?

Endoskopik Obezite Tedavisi fazla kilosu olan 18 yaş üstünde herkese yapılabilir. 5 kg fazlanız da olsa, 100 kg fazlanız da olsa bu işlem yapılabilir.

Vücut Kitle Endeksi 25-60 arası olanlar
Obezite ameliyatı olmak istemeyenler
Başka nedenlerle obezite ameliyatı olamayanlar
Açlık ve tatlı krizlerini yönetemeyenler
VÜCUT KİTLE İNDEKSİ (BMI) HESAPLAMA
Vücut kitle indeksi = Vücut Ağırlığı (kg)/ Boy (m) x Boy (m) şeklinde hesaplanabilir. Bu sayfada yer alan vücut kitle indeksi hesaplayıcısı ile hesaplama yapabilirsiniz.

Endoskopik Obezite Tedavisi Kesin Etkili mi?

Endoskopik Obezite Tedavisi oldukça çok değişkenin olduğu, oldukça özellikli bir işlem.

Mesela kullanılan tedavinin 6 farklı markası ve bu markaların birçok sahtesi mevcuttur. Ayrıca doz, sulandırma şekli, yapıldığı noktalar, yapıldığı derinlikler ve takip oldukça önemli. Bu noktalarda birçok hatalar yapılmakta, bu nedenle de birçok merkezde yapılan işlemler işe yaramamaktadır. Herşey doğru yapıldığında etkili olma ihtimali % 95’ in üzerindedir.

2023 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın. 

Prof. Dr. Serab ARSLAN

Gastroenteroloji ve İç HastalıklarıProf. Dr. Serab ARSLAN

Prof. Dr. Yusuf BAYRAKTAR

Gastroenteroloji ve İç HastalıklarıProf. Dr. Yusuf BAYRAKTAR