UZMANLIK

Diyetisyen
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

DiyetisyenDyt. Selvi Karagül

Diyetisyen Selvi Karagül Uşak doğumlu olup , ilk, orta okul ve lise eğitimini Uşak'ta bitirmiştir .

2015 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden “İzmir ilinde yaşayan erişkinlerde beslenme alışkınlıkları ve beslenme durumlarının değerlendirilmesi“  konulu  lisans teziyle  başarıyla mezun olmuştur.

Eğitimi esnasında İzmir Gaziemir Toplum Sağlığı Merkezi Obezite Birimi, Hacettepe Üniversitesi Yetişkin hastanesi ve Onkoloji hastanelerinde mesleki tecrübe edinmiştir. Ayrıca lisans eğitimi boyunca birçok kongre, seminer ve kurslara katılmış olup; Yeme Bozuklukları Diyetisyenliği, Karbonhidrat Sayımı, Çocuk hastalıklarında Beslenme, Sporcu Beslenmesi Diyetisyeni eğitimleri almıştır. Mezun olduktan sonra İzmir’ de Endokrin uzmanı Prof. Dr. Muammer Karadeniz Muayenehanesinde obezite (şişmanlık), zayıflama, kilo alma, Tip1 – Tip2 diyabette beslenme, tiroid hastalıklarında beslenme, karbonhidrat sayımı üzerine 2020 Haziran ayına kadar hizmet verdi.

TELEFON
+90 312 666 3665
E-POSTA
info@ulugbey.com.tr

Lisans Tezi

İzmir ilinde yaşayan erişkinlerde beslenme alışkınlıkları ve beslenme durumlarının değerlendirilmesi ‘ konulu lisans teziyle başarıyla mezun olmuştur.

Yeme Bozuklukları Diyetisyenliği, Karbonhidrat Sayımı , Çocuk hastalıklarında Beslenme , Sporcu Beslenmesi Diyetisyeni eğitimleri almıştır.
Selvi Karagül
Diyetisyen

Kütüphane

Beslenme ve Diyet